SI5386A-E11507-GM
Mfr.Part #
SI5386A-E11507-GM
Height :
838.2 µm
Radiation Hardening :
No
Voltage - Supply :
1.71V ~ 1.89V, 3.14V ~ 3.47V
yes
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Operating Temperature :
150 °C
Width :
1.27 mm
Temperature Coefficient :
25 ppm/°C
Differential - Input:Output :
Yes/Yes
Min Operating Temperature :
-55 °C
Composition :
Thin Film
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Features :
Military
Military Standard :
MIL-PRF-55342
DSPLL®
Failure Rate :
0.01 %
Output :
CML, HCSL, LVCMOS, LVDS, LVPECL
Max Power Dissipation :
150 mW
LVCMOS, Crystal
Length :
2.032 mm
RoHS :
Compliant
Packaging :
Tray
Product Status :
Active
Resistance :
240 Ω
Product Category :
Clock Synthesizer / Jitter Cleaner
Thickness :
381 µm
Package :
Tray
Tolerance :
0.1 %
Frequency - Max :
735MHz, 2.94912GHz
Number of Terminations :
2
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Datasheets
SI5386A-E11507-GM
Skyworks Solutions, Inc. SI5386A-E11507-GM
Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers Skyworks Solutions, Inc. SI5386A-E11507-GM Overview
SI5386A-E11507-GM Features
This component boasts several key features that make it stand out in the electronics market:
  • Ultralow phase noise performance, essential for high-frequency applications.
  • Flexible configuration options to cater to a wide range of wireless applications.
SI5386A-E11507-GM Applications
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD