SI5386A-E10044-GM
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SI5386A-E10044-GM
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
64-VFQFN Exposed Pad
Datasheet
Download
Description
ULTRA-LOW PHASE NOISE, WIRELESS
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Series :
DSPLL®
Input :
LVCMOS, Crystal
Voltage - Supply :
1.71V ~ 1.89V, 3.14V ~ 3.47V
Subcategory :
Clock and Timer ICs
Skyworks
Package / Case :
64-VFQFN Exposed Pad
Type :
Clock Multiplier, Jitter Attenuator
Ratio - Input:Output :
4:12
Divider/Multiplier :
Yes/No
Package :
Tray
Frequency - Max :
735MHz, 2.94912GHz
Mounting Type :
Surface Mount
Product Status :
Active
Packaging :
Tray
Product Type :
Clock Synthesizers / Jitter Cleaners
Differential - Input:Output :
Yes/Yes
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
RoHS :
Details
Product Category :
Clock Synthesizer / Jitter Cleaner
PLL :
yes
Number of Circuits :
1
Output :
CML, HCSL, LVCMOS, LVDS, LVPECL
Supplier Device Package :
64-QFN (9x9)
Brand :
Datasheets
SI5386A-E10044-GM
Skyworks Solutions, Inc. SI5386A-E10044-GM
Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers Skyworks Solutions, Inc. SI5386A-E10044-GM Overview
SI5386A-E10044-GM Features
SI5386A-E10044-GM Applications
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD