SI5357AD10103-GM
Mfr.Part #
SI5357AD10103-GM
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
QFN-32
Datasheet
Download
Description
I2C PROGRAMMABLE, ANY-FREQUENCY,
Frequency - Max :
170MHz
Series :
MultiSynth™
Mounting Type :
Surface Mount
Package :
Tray
Packaging :
Tray
Package / Case :
QFN-32
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Input :
LVCMOS, Crystal
Number of Circuits :
1
Output Type :
LVCMOS
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Supplier Device Package :
32-QFN (5x5)
Number of Outputs :
12 Output
Voltage - Supply :
1.71V ~ 3.63V
Type :
Programmable Clock Generators
RoHS :
Details
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Output :
LVCMOS
Operating Supply Current :
45 mA
Divider/Multiplier :
Yes/No
Product Status :
Active
Ratio - Input:Output :
2:12
Product :
Clock Generators
Differential - Input:Output :
Yes/Yes
PLL :
yes
Mounting Style :
SMD/SMT
Datasheets
SI5357AD10103-GM
Skyworks Solutions, Inc. SI5357AD10103-GM
Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers Skyworks Solutions, Inc. SI5357AD10103-GM Overview
SI5357AD10103-GM Features
SI5357AD10103-GM Applications
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD