SI5351C-B11010-GM
Mfr.Part #
SI5351C-B11010-GM
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
20-VFQFN Exposed Pad
Datasheet
Download
Description
TIMING CLOCK
Differential - Input:Output :
No/No
Series :
MultiSynth™
PLL :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
Output :
CMOS, HCSL
Input :
Clock, Crystal
Number of Circuits :
2
Frequency (Max) :
200MHz
Divider/Multiplier :
Yes/No
Package / Case :
20-VFQFN Exposed Pad
Ratio - Input:Output :
1:8
Factory Lead Time :
6 Weeks
Voltage - Supply :
2.25V~2.75V 3V~3.6V
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Type :
Clock Generator, VCXO
Datasheets
SI5351C-B11010-GM
Skyworks Solutions, Inc. SI5351C-B11010-GM
Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers Skyworks Solutions, Inc. SI5351C-B11010-GM Overview
SI5351C-B11010-GM Features
  • Integrated phase-locked loop (PLL) technology for enhanced frequency stability and precision.
SI5351C-B11010-GM Applications
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD