SI5351A-B10147-GT
Mfr.Part #
SI5351A-B10147-GT
Description
IC CLOCK GENERATOR 10MSOP
uPs/uCs/Peripheral ICs Type :
CLOCK GENERATOR, PROCESSOR SPECIFIC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Packaging :
Tube
Datasheets
SI5351A-B10147-GT
Clock Generators Tube
SI5351A-B10147-GT Overview
SI5351A-B10147-GT Features
SI5351A-B10147-GT Applications
There are a lot of Silicon Labs
SI5351A-B10147-GT Clock Generators applications.
  • Sampling clocks for ADC and DAC
  • 1 Gigabit Ethernet
  • 10 Gigabit Ethernet
  • FPGA and processor clocks
  • Line cards used in telephone exchange
  • Fiber Channel
  • PCI express cards
  • Infotainment systems
  • Medical equipment
  • Multi-function printers
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD