SI5351A-B10048-GM
Mfr.Part #
SI5351A-B10048-GM
Description
IC CLOCK GENERATOR 20QFN
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
Packaging :
Strip
uPs/uCs/Peripheral ICs Type :
CLOCK GENERATOR, PROCESSOR SPECIFIC
Datasheets
SI5351A-B10048-GM
Clock Generators Strip
SI5351A-B10048-GM Overview
SI5351A-B10048-GM Features
SI5351A-B10048-GM Applications
There are a lot of Silicon Labs
SI5351A-B10048-GM Clock Generators applications.
  • 10 Gigabit Ethernet
  • FPGA and processor clocks
  • Line cards used in telephone exchange
  • Fiber Channel
  • PCI express cards
  • Infotainment systems
  • Medical equipment
  • Multi-function printers
  • Media broadcast servers
  • Test equipment
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD