SI5350C-B10146-GTR
Mfr.Part #
SI5350C-B10146-GTR
Description
IC CLOCK GENERATOR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
uPs/uCs/Peripheral ICs Type :
CLOCK GENERATOR, PROCESSOR SPECIFIC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Clock Generators Tape & Reel (TR)
SI5350C-B10146-GTR Overview
SI5350C-B10146-GTR Features
SI5350C-B10146-GTR Applications
There are a lot of Silicon Labs
SI5350C-B10146-GTR Clock Generators applications.
  • Wide area power system
  • Digital circuits
  • Wireless base station for LTE, LTE-advanced
  • Picocells, femtocells and small cells
  • Sampling clocks for ADC and DAC
  • 1 Gigabit Ethernet
  • 10 Gigabit Ethernet
  • FPGA and processor clocks
  • Line cards used in telephone exchange
  • Fiber Channel
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD