SI5350C-B10146-GT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SI5350C-B10146-GT
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Description
IC CLOCK GENERATOR
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tube
uPs/uCs/Peripheral ICs Type :
CLOCK GENERATOR, PROCESSOR SPECIFIC
Factory Lead Time :
6 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Datasheets
SI5350C-B10146-GT
Clock Generators Tube
SI5350C-B10146-GT Overview
SI5350C-B10146-GT Features
SI5350C-B10146-GT Applications
There are a lot of Silicon Labs
SI5350C-B10146-GT Clock Generators applications.
  • 10 Gigabit Ethernet
  • FPGA and processor clocks
  • Line cards used in telephone exchange
  • Fiber Channel
  • PCI express cards
  • Infotainment systems
  • Medical equipment
  • Multi-function printers
  • Media broadcast servers
  • Test equipment
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD