SI5347C-D-GM
Mfr.Part #
SI5347C-D-GM
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
64-VFQFN Exposed Pad
Datasheet
Download
Description
IC CLK BUFFER PLL
Package / Case :
64-VFQFN Exposed Pad
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
6 Weeks
Differential - Input:Output :
Yes/Yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
Ratio - Input:Output :
5:4
Frequency (Max) :
712.5MHz
Divider/Multiplier :
Yes/No
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Position :
QUAD
Voltage - Supply :
1.71V~3.47V
Surface Mount :
yes
Packaging :
Tray
Output :
CML, HCSL, LVCMOS, LVDS, LVPECL
Terminal Pitch :
0.5mm
Primary Clock/Crystal Frequency-Nom :
54MHz
JESD-30 Code :
S-XQCC-N64
Supply Voltage :
1.8V
uPs/uCs/Peripheral ICs Type :
CLOCK GENERATOR, PROCESSOR SPECIFIC
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Input :
LVCMOS, LVDS, LVPECL, Crystal
ECCN Code :
EAR99
Terminal Form :
NO LEAD
Number of Terminations :
64
Number of Circuits :
1
Additional Feature :
ALSO REQUIRES 3.3V SUPPLY
Width :
9mm
Height Seated (Max) :
0.9mm
PLL :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Length :
9mm
Datasheets
SI5347C-D-GM
Skyworks Solutions, Inc. SI5347C-D-GM
Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers Skyworks Solutions, Inc. SI5347C-D-GM Overview
SI5347C-D-GM Features
SI5347C-D-GM Applications
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD