SI5347B-B-GM
Mfr.Part #
SI5347B-B-GM
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
64-VFQFN Exposed Pad
Datasheet
Download
Description
IC CLK BUFFER PLL 64QFN
Differential - Input:Output :
Yes/Yes
Mounting Type :
Surface Mount
Additional Feature :
ALSO REQUIRES 3.3V SUPPLY
Mount :
Surface Mount
Published :
JESD-30 Code :
S-XQCC-N64
Output :
CML, HCSL, LVCMOS, LVDS, LVPECL
Primary Clock/Crystal Frequency-Nom :
54MHz
Voltage - Supply :
1.71V~3.47V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Width :
9mm
Terminal Position :
QUAD
Frequency (Max) :
350MHz
Supply Current-Max :
240mA
uPs/uCs/Peripheral ICs Type :
CLOCK GENERATOR, PROCESSOR SPECIFIC
PLL :
yes
Input :
LVCMOS, LVDS, LVPECL, Crystal
Qualification Status :
Not Qualified
Ratio - Input:Output :
5:8
Factory Lead Time :
6 Weeks
Divider/Multiplier :
Yes/No
Package / Case :
64-VFQFN Exposed Pad
ECCN Code :
EAR99
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Circuits :
1
Height Seated (Max) :
0.9mm
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Terminal Form :
NO LEAD
Terminal Pitch :
0.5mm
Number of Terminations :
64
Length :
9mm
Supply Voltage :
1.8V
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
Packaging :
Tray
Datasheets
SI5347B-B-GM
Skyworks Solutions, Inc. SI5347B-B-GM
Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers Skyworks Solutions, Inc. SI5347B-B-GM Overview
SI5347B-B-GM Features
SI5347B-B-GM Applications
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD