SI5347B-A-GMR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SI5347B-A-GMR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
64-VFQFN Exposed Pad
Datasheet
Download
Description
IC CLK BUFFER PLL 64QFN
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
RoHS Status :
RoHS Compliant
ECCN Code :
EAR99
Radiation Hardening :
No
Divider/Multiplier :
Yes/No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Package / Case :
64-VFQFN Exposed Pad
Supply Voltage :
1.8V
Frequency (Max) :
350MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Number of Pins :
44
Number of Terminations :
64
Max Power Dissipation :
1.18W
Mounting Type :
Surface Mount
Length :
9mm
Number of Circuits :
1
Terminal Position :
QUAD
Voltage - Supply :
1.71V~3.47V
Differential - Input:Output :
Yes/Yes
Published :
JESD-30 Code :
S-XQCC-N64
uPs/uCs/Peripheral ICs Type :
CLOCK GENERATOR, PROCESSOR SPECIFIC
Input :
LVCMOS, LVDS, LVPECL, Crystal
Height Seated (Max) :
0.9mm
Terminal Pitch :
0.5mm
Number of Outputs :
8
Mount :
Surface Mount
Output :
CML, HCSL, LVCMOS, LVDS, LVPECL
Ratio - Input:Output :
5:8
Weight :
369.989626mg
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
9mm
Operating Supply Current :
270mA
PLL :
yes
Primary Clock/Crystal Frequency-Nom :
750MHz
Datasheets
SI5347B-A-GMR
Skyworks Solutions, Inc. SI5347B-A-GMR
Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers Skyworks Solutions, Inc. SI5347B-A-GMR Overview
SI5347B-A-GMR Features
SI5347B-A-GMR Applications
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD