SI5347A-B-GMR
Mfr.Part #
SI5347A-B-GMR
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
64-VFQFN Exposed Pad
Datasheet
Download
Description
IC CLK BUFFER PLL 64QFN
Width :
9mm
Height Seated (Max) :
0.9mm
Mounting Type :
2 (1 Year)
Terminal Pitch :
0.5mm
Number of Terminations :
64
RoHS Status :
RoHS Compliant
Primary Clock/Crystal Frequency-Nom :
54MHz
Output :
CML, HCSL, LVCMOS, LVDS, LVPECL
Mount :
Surface Mount
uPs/uCs/Peripheral ICs Type :
CLOCK GENERATOR, PROCESSOR SPECIFIC
Differential - Input:Output :
Yes/Yes
Voltage - Supply :
1.71V~3.47V
Frequency (Max) :
712.5MHz
ECCN Code :
EAR99
Published :
Length :
9mm
Package / Case :
64-VFQFN Exposed Pad
JESD-30 Code :
S-XQCC-N64
Additional Feature :
ALSO REQUIRES 3.3V SUPPLY
Input :
LVCMOS, LVDS, LVPECL, Crystal
Factory Lead Time :
4 Weeks
PLL :
yes
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Terminal Form :
NO LEAD
Divider/Multiplier :
Yes/No
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Qualification Status :
Not Qualified
Terminal Position :
QUAD
Supply Current-Max :
240mA
Supply Voltage :
1.8V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratio - Input:Output :
5:8
Number of Circuits :
1
Datasheets
SI5347A-B-GMR
Skyworks Solutions, Inc. SI5347A-B-GMR
Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers + Skyworks Solutions, Inc. + SI5347A-B-GMR Overview
SI5347A-B-GMR Features
  • 高精度:确保稳定的时钟生成,为各种应用提供可靠的时钟源。
  • 低抖动:减少了信号干扰,提高了数据传输的质量和可靠性。
  • 64引脚QFN封装:提供灵活的集成和多功能的配置选项。
  • 支持多种频率:可用于不同的通信和数据传输系统。
SI5347A-B-GMR Applications
  • 通信设备:在高带宽通信和网络设备中用于生成稳定的时钟信号。
  • 数据存储系统:确保存储设备中的数据传输准确无误。
  • 工业控制:在自动化和控制系统中提供高精度的时钟源。
  • 测试和测量设备:确保测量和测试结果的准确性和一致性。
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD