SI5345D-D11680-GM
Mfr.Part #
SI5345D-D11680-GM
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
QFN-64
Datasheet
Download
Description
LOW-JITTER, 10-OUTPUT, ANY FREQU
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Mounting Style :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Operating Supply Current :
135 mA
Output :
CML, HCSL, LVCMOS, LVDS, LVPECL
Mounting Type :
Surface Mount
Package :
Tray
Supplier Device Package :
64-QFN (9x9)
RoHS :
Details
Differential - Input:Output :
Yes/Yes
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Type :
Clock Multiplier, Jitter Attenuator
Number of Outputs :
10 Output
Input Level :
LVCMOS
PLL :
yes
Package / Case :
QFN-64
Number of Circuits :
1
Input :
Clock, Crystal, LVCMOS
Frequency - Max :
350MHz
Series :
Product :
Clock Synthesizer / Jitter Cleaner
Ratio - Input:Output :
4:10
Output Level :
Product Status :
Active
Divider/Multiplier :
Yes/No
Voltage - Supply :
1.71V ~ 1.89V, 3.14V ~ 3.47V
Packaging :
Tray
Datasheets
SI5345D-D11680-GM
Skyworks Solutions, Inc. SI5345D-D11680-GM
Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers Skyworks Solutions, Inc. SI5345D-D11680-GM Overview
SI5345D-D11680-GM Features
SI5345D-D11680-GM Applications
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD