SI5341A-D12065-GM
Mfr.Part #
SI5341A-D12065-GM
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
QFN-64
Datasheet
Download
Description
ULTRA LOW-JITTER, 10-OUTPUT, ANY
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Product :
Clock Generators
Divider/Multiplier :
Yes/No
Operating Supply Current :
115 mA, 120 mA
Number of Circuits :
1
RoHS :
Details
Number of Outputs :
10 Output
Type :
Programmable Clock Generators
PLL :
yes
Operating Supply Voltage :
1.8 V, 3.3 V
Product Status :
Active
Series :
MultiSynth™
Input :
Clock, Crystal, LVCMOS
Packaging :
Tray
Frequency - Max :
1.028GHz
Mounting Style :
SMD/SMT
Differential - Input:Output :
Yes/Yes
Voltage - Supply :
1.71V ~ 1.89V, 3.14V ~ 3.47V
Package :
Tray
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Supplier Device Package :
64-QFN (9x9)
Output :
CML, HCSL, LVCMOS, LVDS, LVPECL
Ratio - Input:Output :
4:10
Package / Case :
QFN-64
Mounting Type :
Surface Mount
Output Type :
Datasheets
SI5341A-D12065-GM
Skyworks Solutions, Inc. SI5341A-D12065-GM
Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers+Skyworks Solutions, Inc.+SI5341A-D12065-GM Overview
SI5341A-D12065-GM Features
SI5341A-D12065-GM Applications
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD