SI5340B-D07501-GM
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SI5340B-D07501-GM
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Description
IC CLOCK GENERATOR PLL 44QFN
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Factory Lead Time :
6 Weeks
Surface Mount :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
Height Seated (Max) :
0.9mm
Length :
7mm
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Primary Clock/Crystal Frequency-Nom :
750MHz
Supply Voltage-Max (Vsup) :
1.89V
Terminal Position :
QUAD
Operating Temperature (Max) :
85°C
JESD-30 Code :
S-XQCC-N44
Supply Voltage-Min (Vsup) :
1.71V
uPs/uCs/Peripheral ICs Type :
CLOCK GENERATOR, PROCESSOR SPECIFIC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
7mm
Output Clock Frequency-Max :
350MHz
Number of Terminations :
44
Packaging :
Tray
Terminal Pitch :
0.5mm
Supply Voltage :
1.8V
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Temperature Grade :
Industrial
Terminal Form :
NO LEAD
Datasheets
SI5340B-D07501-GM
Skyworks Solutions, Inc. SI5340B-D07501-GM
Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers Skyworks Solutions, Inc. SI5340B-D07501-GM Overview
SI5340B-D07501-GM Features
SI5340B-D07501-GM Applications
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD