SI5332FD10036-GM2
Mfr.Part #
SI5332FD10036-GM2
Package / Case
QFN-40
Description
LOW JITTER, EMBEDDED CRYSTAL 8-O
Product Category :
Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Voltage - Supply :
1.71V ~ 3.63V
Product :
Clock Generators
Number of Circuits :
1
Output Type :
HCSL, LVCMOS, LVDS, LVPECL
Divider/Multiplier :
Yes/No
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Ratio - Input:Output :
3:8
Package / Case :
QFN-40
Input :
Clock, Crystal, LVCMOS
Frequency - Max :
200MHz
Supplier Device Package :
40-QFN (6x6)
Number of Outputs :
8 Output
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Packaging :
Tray
RoHS :
Details
Differential - Input:Output :
Yes/Yes
Mounting Type :
Surface Mount
PLL :
yes
Operating Supply Current :
45 mA
Product Status :
Active
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Series :
MultiSynth™
Operating Supply Voltage :
1.8 V, 2.5 V, 3.3 V
Output :
HCSL, LVCMOS, LVDS, LVPECL
Mounting Style :
SMD/SMT
Package :
Tray
Type :
Programmable Clock Generators
Datasheets
SI5332FD10036-GM2
Skyworks Solutions, Inc. SI5332FD10036-GM2
Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers Skyworks Solutions, Inc. SI5332FD10036-GM2 Overview
SI5332FD10036-GM2 Features
SI5332FD10036-GM2 Applications
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD