SI5332FD10006-GM2
Mfr.Part #
SI5332FD10006-GM2
Package / Case
40-VFQFN Exposed Pad
Description
LOW JITTER, EMBEDDED CRYSTAL 8-O
Product Category :
Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Ratio - Input:Output :
3:8
Voltage - Supply :
1.71V ~ 3.63V
Output :
HCSL, LVCMOS, LVDS, LVPECL
Subcategory :
Clock and Timer ICs
Number of Circuits :
1
Differential - Input:Output :
Yes/Yes
Supplier Device Package :
40-QFN (6x6)
Skyworks
Product Category :
Clock Generators and Support Products
Product Type :
Clock Generators
PLL :
yes
Type :
Clock Generator
Series :
MultiSynth™
Package :
Tray
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Frequency - Max :
200MHz
RoHS :
Details
Brand :
Product Status :
Active
Package / Case :
40-VFQFN Exposed Pad
Divider/Multiplier :
Yes/No
Input :
Clock, Crystal, LVCMOS
Datasheets
SI5332FD10006-GM2
Skyworks Solutions, Inc. SI5332FD10006-GM2
Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers+Skyworks Solutions, Inc.+SI5332FD10006-GM2 Overview
SI5332FD10006-GM2 Features
SI5332FD10006-GM2 Applications
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD