SI5332DD13630-GM2R
Mfr.Part #
SI5332DD13630-GM2R
Package / Case
40-VFQFN Exposed Pad
Description
LOW JITTER, 8-OUTPUT, ANY-FREQUE
Product Category :
Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Product Category :
Clock Generators and Support Products
Differential - Input:Output :
Yes/Yes
Product Type :
Clock Generators
Package :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
40-VFQFN Exposed Pad
Ratio - Input:Output :
3:8
Product Status :
Active
Type :
Clock Generator
Skyworks
Subcategory :
Clock and Timer ICs
RoHS :
Non-Compliant
Divider/Multiplier :
Yes/No
Supplier Device Package :
40-QFN (6x6)
PLL :
yes
Frequency - Max :
200MHz
Voltage - Supply :
1.71V ~ 3.63V
Output :
HCSL, LVCMOS, LVDS, LVPECL
Mounting Type :
Surface Mount
Input :
Clock, Crystal, LVCMOS
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Number of Circuits :
1
Series :
MultiSynth™
Brand :
Packaging :
Reel
Datasheets
SI5332DD13630-GM2R
Skyworks Solutions, Inc. SI5332DD13630-GM2R
Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers Skyworks Solutions, Inc. SI5332DD13630-GM2R Overview
SI5332DD13630-GM2R Features
SI5332DD13630-GM2R Applications
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD