SI4765-A10-GM
Mfr.Part #
SI4765-A10-GM
Package / Case
40-VFQFN Exposed Pad
Description
RX AM/FM 520KHZ-1.71MHZ 40QFN
RF Receivers
Memory Size :
Sensitivity :
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Receiving :
130mA
Series :
Features :
Package :
Tray
Supplier Device Package :
40-QFN (6x6)
Frequency :
520kHz ~ 1.71MHz, 64MHz ~ 108MHz
Voltage - Supply :
1.5V ~ 5V
Data Rate (Max) :
Modulation or Protocol :
AM, FM, RDS
Package / Case :
40-VFQFN Exposed Pad
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Antenna Connector :
PCB, Surface Mount
Product Status :
Obsolete
Applications :
Automotive Audio
Datasheets
SI4765-A10-GM
Skyworks Solutions, Inc. SI4765-A10-GM
SI4765-A10-GM datasheet pdf and Unclassified product details from Skyworks stock available at
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD