SI2166-A10-FM
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SI2166-A10-FM
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
48-VFQFN Exposed Pad
Datasheet
Download
Description
IC VIDEO DEMODULATOR 48QFN
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Video Processing
Factory Lead Time :
12 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packaging :
Tray
Type :
Demodulator
Published :
Base Part Number :
SI216*
Package / Case :
48-VFQFN Exposed Pad
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
Datasheets
SI2166-A10-FM
Skyworks Solutions, Inc. SI2166-A10-FM
Video Processing Skyworks Solutions, Inc. SI2166-A10-FM Overview
SI2166-A10-FM Features
The SI2166-A10-FM excels in its class with several distinguishing features:
  • Advanced video demodulation capabilities ensuring crisp and clear image quality.
  • Compact 48QFN package designed for space-constrained applications.
  • High integration which reduces external component needs and system costs.
  • Enhanced signal processing that supports various video formats and transmission standards.
  • Robust design ensuring long-term reliability in diverse operating conditions.
SI2166-A10-FM Applications
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD