SHBC14-1R2A0067V
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SHBC14-1R2A0067V
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Vertical, No Base, 2 PC Pin
Datasheet
Download
Description
CMC 67UH 8A 2LN TH
Stock
71
In Stock :
71
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Fixed Inductors
Current Rating (Max) :
8A
Series :
SHBC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Inductance @ Frequency :
67μH @ 100kHz
Package / Case :
Vertical, No Base, 2 PC Pin
Mounting Type :
Through Hole
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Height (Max) :
1.319 33.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Factory Lead Time :
27 Weeks
Number of Lines :
2
Datasheets
SHBC14-1R2A0067V
KEMET SHBC14-1R2A0067V
SHBC14-1R2A0067V datasheet pdf and Common Mode Chokes product details from KEMET stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD