SG-210STF 33.3333ML0
Mfr.Part #
SG-210STF 33.3333ML0
Description
XTAL OSC XO 33.3333MHZ CMOS SMD
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Mounting Type :
Surface Mount
Product Status :
Active
Packaging :
Cut Tape
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Product Type :
Standard Oscillators
Frequency Stability :
±50ppm
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Frequency :
33.3333 MHz
Voltage - Supply :
1.8V ~ 3.3V
Output :
CMOS
Brand :
Epson Timing
Size / Dimension :
0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Current - Supply (Max) :
2.2mA
Ratings :
Spread Spectrum Bandwidth :
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C