SG-210STF 33.3000ML3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SG-210STF 33.3000ML3
Manufacturer
Epson
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 33.3000MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Epson
Product Category :
Oscillators
Base Resonator :
Crystal
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Type :
XO (Standard)
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
2.7μA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
11 Weeks
Function :
Standby (Power Down)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency :
33.3MHz