SG-210STF 32.7680ML3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SG-210STF 32.7680ML3
Manufacturer
Epson
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 32.7680MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Epson
Product Category :
Oscillators
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Base Resonator :
Crystal
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Type :
XO (Standard)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency :
32.768MHz
Output :
CMOS
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Series :
SG-210STF
Current - Supply (Max) :
2.2mA
Factory Lead Time :
11 Weeks
Frequency Stability :
±50ppm
Function :
Standby (Power Down)
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Voltage - Supply :
1.6V~3.6V