SG-210STF 20.0000ML3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SG-210STF 20.0000ML3
Manufacturer
Epson
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 20.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Epson
Product Category :
Oscillators
Current - Supply (Disable) (Max) :
2.7μA
Frequency :
20MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Frequency Stability :
±50ppm
Type :
XO (Standard)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Max) :
1.8mA
Function :
Standby (Power Down)
Series :
SG-210STF
Mounting Type :
Surface Mount
Base Resonator :
Crystal
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Output :
CMOS
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Voltage - Supply :
1.6V~3.6V
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm