SG-210STF 19.4400ML3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SG-210STF 19.4400ML3
Manufacturer
Epson
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 19.4400MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Epson
Product Category :
Oscillators
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Frequency :
19.44MHz
Series :
SG-210STF
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Base Resonator :
Crystal
Frequency Stability :
±50ppm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Function :
Standby (Power Down)
Voltage - Supply :
1.6V~3.6V
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Type :
XO (Standard)
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Supply (Disable) (Max) :
2.7μA
Output :
CMOS
Current - Supply (Max) :
1.8mA