SG-210STF 16.0000ML0
Mfr.Part #
SG-210STF 16.0000ML0
Manufacturer
Epson
Package / Case
4-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC XO 16.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Epson
Product Category :
Oscillators
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Base Resonator :
Crystal
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Voltage - Supply :
1.6V~3.6V
Frequency :
16MHz
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Current - Supply (Max) :
1.8mA
Current - Supply (Disable) (Max) :
2.7μA
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency Stability :
±50ppm
Function :
Standby (Power Down)
Output :
CMOS
Factory Lead Time :
11 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~85°C