SG-210STF 13.5600ML3
Mfr.Part #
SG-210STF 13.5600ML3
Manufacturer
Epson
Package / Case
4-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC XO 13.5600MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Epson
Product Category :
Oscillators
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Base Resonator :
Crystal
Type :
XO (Standard)
Current - Supply (Max) :
1.8mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Function :
Standby (Power Down)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Output :
CMOS
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Supply (Disable) (Max) :
2.7μA
Frequency Stability :
±50ppm
Voltage - Supply :
1.6V~3.6V
Frequency :
13.56MHz
Factory Lead Time :
11 Weeks
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm