SG-210STF 13.5000ML3
Mfr.Part #
SG-210STF 13.5000ML3
Manufacturer
Epson
Package / Case
4-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC XO 13.5000MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Epson
Product Category :
Oscillators
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Series :
SG-210STF
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Supply (Max) :
1.8mA
Function :
Standby (Power Down)
Base Resonator :
Crystal
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Type :
XO (Standard)
Frequency :
13.5MHz
Output :
CMOS
Package / Case :
4-SMD, No Lead
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Supply :
1.6V~3.6V
Factory Lead Time :
11 Weeks
Current - Supply (Disable) (Max) :
2.7μA
Frequency Stability :
±50ppm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm