SG-210STF 12.5000ML3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SG-210STF 12.5000ML3
Manufacturer
Epson
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 12.5000MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Epson
Product Category :
Oscillators
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Series :
SG-210STF
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Frequency :
12.5MHz
Function :
Standby (Power Down)
Current - Supply (Disable) (Max) :
2.7μA
Type :
XO (Standard)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
11 Weeks
Output :
CMOS
Base Resonator :
Crystal
Frequency Stability :
±50ppm
Current - Supply (Max) :
1.8mA
Voltage - Supply :
1.6V~3.6V