SG-210STF 10.0000ML0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SG-210STF 10.0000ML0
Manufacturer
Epson
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 10.0000MHZ CMOS SMD
Stock
955
In Stock :
955
Manufacturer :
Epson
Product Category :
Oscillators
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Type :
XO (Standard)
Base Resonator :
Crystal
Output :
CMOS
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Supply :
1.6V~3.6V
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Frequency :
10MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
11 Weeks
Series :
SG-210STF
Mounting Type :
Surface Mount
Function :
Standby (Power Down)
Current - Supply (Disable) (Max) :
2.7μA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max) :
1.8mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency Stability :
±50ppm