SG-210SEB 19.2000MF0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SG-210SEB 19.2000MF0
Manufacturer
Epson
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 19.2000MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Epson
Product Category :
Oscillators
Frequency :
19.2MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Disable) (Max) :
0.5μA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Type :
XO (Standard)
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Function :
Standby (Power Down)
Output :
CMOS
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Voltage - Supply :
1.8V
Series :
SG-210S*B
Operating Temperature :
-10°C~60°C
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Current - Supply (Max) :
1.6mA