SFR25H0006819FA500
Mfr.Part #
SFR25H0006819FA500
Description
RES 68.1 OHM 1/2W 1% AXIAL
SFR25H
Max Operating Temperature :
155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Length :
6.5024mm
Resistance :
68.1Ohms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Max Power Dissipation :
500mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Vishay SFR25H0006819FA500
68.1Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,