SFR25H0002152FR500
Mfr.Part #
SFR25H0002152FR500
Description
RES 21.5K OHM 1/2W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Packing Method :
TR
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Construction :
Tubular
Resistance :
21.5kOhm
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Contact Plating :
Tin
Series :
SFR25H
Mount :
Through Hole
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Composition :
Metal Film
Diameter :
2.5mm
Working Voltage :
350V
Tolerance :
±1%
Terminal Shape :
Wire
Max Power Dissipation :
500mW
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Vishay SFR25H0002152FR500
Through Hole FIXED RESISTOR, 21.5kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,