SFR2500006200JA500
Mfr.Part #
SFR2500006200JA500
Description
RES 620 OHM 0.4W 5% AXIAL
2
Contact Plating :
Tin
Packaging :
Tape and Box (TB)
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Power (Watts) :
0.4W
Construction :
Cylindrical
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
SFR25
Radiation Hardening :
No
Max Power Dissipation :
400mW
Diameter :
2.5mm
Resistance :
620Ohm
Pbfree Code :
yes
Mount :
Through Hole
Packing Method :
Ammo Pack
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W