SFR2500003302FR500
Mfr.Part #
SFR2500003302FR500
Description
RES 33K OHM 0.4W 1% AXIAL
e3
Power Rating :
400mW
Series :
SFR25
Factory Lead Time :
18 Weeks
Lead Diameter :
580 μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
400mW
Power (Watts) :
0.4W
Number of Terminations :
2
Contact Plating :
Tin
Published :
Packing Method :
TR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
250V
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Resistance :
33kOhm
Diameter :
2.5mm
Construction :
Cylindrical
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Composition :
Metal Film
Vishay SFR2500003302FR500
Through Hole FIXED RESISTOR, 33kOhm, 0.4W, Metal Film,