SFR2500001692FR500
Mfr.Part #
SFR2500001692FR500
Description
RES 16.9K OHM 0.4W 1% AXIAL
Stock
250
In Stock :
250
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Voltage - Rated :
250V
Number of Terminations :
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Axial
Height :
7.5mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Through Hole
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Diameter :
2.5mm
Resistance :
16.9kOhms
Weight :
204.995402mg
Published :
2009
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Pins :
2
Length :
6.5024mm
Power Rating :
400mW
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.4W
Voltage - Rated DC :
250V
Max Power Dissipation :
400mW
Termination :
Max Operating Temperature :
155°C
Vishay SFR2500001692FR500
Through Hole 16.9kOhms, 0.4W, Metal Film,