SFR2500001581FA500
Mfr.Part #
SFR2500001581FA500
Description
RES 1.58K OHM 0.4W 1% AXIAL
18 Weeks
Mount :
Through Hole
Tolerance :
±1%
Diameter :
2.5mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Power (Watts) :
0.4W
Resistance :
1.58kOhm
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Max Power Dissipation :
400mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packing Method :
Ammo Pack
FIXED RESISTOR
Vishay SFR2500001581FA500
Through Hole FIXED RESISTOR, 1.58kOhm, 0.4W, Metal Film,