SFR16S0008451FR500
Mfr.Part #
SFR16S0008451FR500
Description
RES 8.45K OHM 1/2W 1% AXIAL
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.075Diax0.138L 1.90mmx3.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
500mW
Factory Lead Time :
20 Weeks
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Contact Plating :
Tin
Diameter :
1.9mm
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Mount :
Through Hole
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
8.45kOhm
Vishay SFR16S0008451FR500
Through Hole FIXED RESISTOR, 8.45kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,