SFR16S0004123FR500
Mfr.Part #
SFR16S0004123FR500
Description
RES 412K OHM 1/2W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Factory Lead Time :
20 Weeks
Package / Case :
Axial
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Lead Diameter :
0.45 mm
Size / Dimension :
0.075Diax0.138L 1.90mmx3.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Construction :
Tubular
Surface Mount :
1 (Unlimited)
Published :
Resistance :
412kOhm
Max Power Dissipation :
500mW
Tolerance :
±1%
FIXED RESISTOR
Vishay SFR16S0004123FR500
FIXED RESISTOR, 412kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,