SFR16S0003241FR500
Mfr.Part #
SFR16S0003241FR500
Description
RES 3.24K OHM 1/2W 1% AXIAL
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
3.24kOhm
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
20 Weeks
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Pbfree Code :
yes
Surface Mount :
Max Power Dissipation :
500mW
Lead Diameter :
0.45 mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.075Diax0.138L 1.90mmx3.50mm
Vishay SFR16S0003241FR500
FIXED RESISTOR, 3.24kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,