SFKBL5000100ZC0
Mfr.Part #
SFKBL5000100ZC0
Description
CAP FEEDTHRU 10PF 500V AXIAL
Feed Through Capacitors
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm
Additional Feature :
L-C TYPE CIRCUIT
Inductance :
0.05 µH
Height :
10.6mm
Number of Functions :
1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
500V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Insertion Loss (Max) :
6 dB
Current :
10A
Size / Dimension :
0.173Diax0.417L 4.40mmx10.60mm
Diameter :
4.4mm
Capacitance :
10pF
Factory Lead Time :
11 Weeks
Terminal Finish :
Silver
Tolerance :
-20% +80%