SFKBL0500333MX0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SFKBL0500333MX0
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
Axial, Bushing
Datasheet
Download
Description
CAP FEEDTHRU 0.033UF 50V AXIAL
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Feed Through Capacitors
Terminal Finish :
Silver
Number of Functions :
1
Physical Dimension :
D4.4XH10.6 (mm)/D0.173XH0.417 (inch)
Series :
SFKB
Voltage - Rated :
50V
Package / Case :
Axial, Bushing
Diameter :
4.4mm
Additional Feature :
L-TYPE CIRCUIT
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Current :
10A
Temperature Coefficient :
X7R
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Inductance :
0.5 µH
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
10.6mm
Filter Type :
DATA LINE FILTER
JESD-609 Code :
e4
Factory Lead Time :
11 Weeks
Mounting Type :
Panel Mount
Insertion Loss (Max) :
70 dB
Thread Size :
6-32
Size / Dimension :
0.173Diax0.417L 4.40mmx10.60mm
Capacitance :
0.033µF