SFJNL5000224MX1
Mfr.Part #
SFJNL5000224MX1
Description
CAP FEEDTHRU 0.22UF 500V AXIAL
Diameter :
9.8mm
Height :
9.4mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.386Diax0.370L 9.80mmx9.40mm
JESD-609 Code :
e4
Series :
SFJN
Additional Feature :
L-C TYPE CIRCUIT
D9.8XH9.4 (mm)/D0.386XH0.37 (inch)
Terminal Finish :
Silver
Current :
15A
Inductance :
0.5 µH
Factory Lead Time :
11 Weeks
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm
Insertion Loss :
66dB @ 100MHz
Capacitance :
0.22µF
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±20%