SFJNL3K00151MC1
Mfr.Part #
SFJNL3K00151MC1
Description
CAP FEEDTHRU 150PF 3KV AXIAL
Feed Through Capacitors
Diameter :
9.8mm
Height :
9.4mm
Packaging :
Bulk
Filter Type :
DATA LINE FILTER
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
SFJN
Current :
15A
Physical Dimension :
D9.8XH9.4 (mm)/D0.386XH0.37 (inch)
Thread Size :
M6x0.75
Insertion Loss :
10dB @ 100MHz
Terminal Finish :
Silver
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm
Tolerance :
±20%
Number of Functions :
1
Mounting Type :
Panel Mount
Capacitance :
150pF
Published :
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Inductance :
0.5 µH