SFJNL3000474MX1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SFJNL3000474MX1
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
Axial, Bushing
Datasheet
Download
Description
CAP FEEDTHRU 0.47UF 300V AXIAL
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Feed Through Capacitors
Inductance :
0.75 µH
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current :
15A
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Functions :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Bulk
Series :
SFJN
Height :
9.4mm
Tolerance :
±20%
JESD-609 Code :
e4
Additional Feature :
L-TYPE CIRCUIT
Temperature Coefficient :
X7R
Thread Size :
M6x0.75
Diameter :
9.8mm
Package / Case :
Axial, Bushing
Voltage - Rated :
300V
Filter Type :
DATA LINE FILTER
Operating Temperature :
-55°C~125°C