SFJNC5000154MX0
Mfr.Part #
SFJNC5000154MX0
Description
CAP FEEDTHRU 0.15UF 500V AXIAL
Capacitance :
0.15μF
Series :
SFJN
Insertion Loss (Max) :
70 dB
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm
Thread Size :
M6x0.75
Size / Dimension :
0.386Diax0.370L 9.80mmx9.40mm
Diameter :
9.8mm
Height :
9.4mm
Additional Feature :
C-TYPE CIRCUIT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Filter Type :
FEED THROUGH CAPACITOR
Temperature Coefficient :
X7R
Current :
15A