SFJNC2K00471MC1
Mfr.Part #
SFJNC2K00471MC1
Description
CAP FEEDTHRU 470PF 2KV AXIAL
Feed Through Capacitors
Series :
SFJN
Mount :
Through Hole
11 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Insertion Loss :
16dB @ 100MHz
Tolerance :
±20%
Terminal Finish :
Silver
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Diameter :
9.8mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm
Current :
15A
Thread Size :
M6x0.75
Height :
9.4mm
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Size / Dimension :
0.386Diax0.370L 9.80mmx9.40mm
Capacitance :
470pF