SFJEL2K00472MX1
Mfr.Part #
SFJEL2K00472MX1
Description
CAP FEEDTHRU 4700PF 2KV AXIAL
Diameter :
9.8mm
Insertion Loss :
39dB @ 100MHz
1
Thread Size :
Published :
Tolerance :
±20%
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm
Additional Feature :
L-C TYPE CIRCUIT
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Inductance :
0.5 µH
Voltage - Rated :
2000V 2kV
JESD-609 Code :
e4
Height :
9.4mm
Size / Dimension :
0.386Diax0.370L 9.80mmx9.40mm
Current :
15A
Capacitance :
4700pF