SFJEL2K00102MC0
Mfr.Part #
SFJEL2K00102MC0
Description
CAP FEEDTHRU 1000PF 2KV AXIAL
Feed Through Capacitors
Reach Compliance Code :
Compliant
Capacitance :
1000pF
Inductance :
0.5 µH
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Additional Feature :
L-C TYPE CIRCUIT
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm
Tolerance :
±20%
Current :
15A
Filter Type :
DATA LINE FILTER
Height :
9.4mm
Size / Dimension :
0.386Diax0.370L 9.80mmx9.40mm
Series :
SFJE
Diameter :
9.8mm
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Insertion Loss :
25dB @ 100MHz